Villu Reiljan nõuab kohtus Postimehelt avalikku vabandamist

Annika Matson 06. september 2006, 11:24

Keskkonnaminister Villu Reiljan nõuab kohtus Postimehelt ebaõigete andmete parandamist ja avalikku vabandamist moraalse kahju tekitamise eest.

Rahalist hüvitist Reiljan Postimehe käest ei nõua.

Reiljanit pahandasid tänavu 3., 4. ja 9. veebruaril Postimehes ilmunud artiklid. Nimetatud kuupäevade artiklid puudutasid Eesti kõigi aegade üht suurimat merereostust.

Villu Reiljani kaitseadvokaat Aivar Pilv rõhus avaldatud andmete ebaõigsusele ja Postimehe ebakorrektsele tööle andmete õigsuse kontrollimise osas enne nimetatud artiklite ilmumist. Väidetavalt on Postimehe kaitsel olnud 19. aprillist alates piisavalt aega, et koguda tõendeid, kuid seni pole tema kinnitusel aluslikke tõendeid esitatud. Minister ei nõua rahalist hüvitust moraalse kahju tekitamise eest, sest hingelist kahju rahalise hüvitisega ei korva.

Postimehe kaitseadvokaat aga tõi välja selle, et Postimees ei saa avaldada parandatud andmetega artiklit, kuna keskkonda puudutavad teemad kuuluvad siiski keskkonnaministri vastutusvaldkonda. Samuti ei saa tema sõnul väita ka seda, et ministri maine langes just tänu Postimehes avaldatud artiklitele.

Kohtunik Maimu Laumets teatas, et kohtuotsus langetatakse 26.septembril.

Uudise edastas kohtusaalist ajakirjanik Kaisa Tahlfeld.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing