Professor Anto Raukas: Eestile pole naftaleiukohta tarvis

06. september 2006, 13:03

Eesti Mereakadeemia professor Anto Raukas loodab, et Eestist suurt naftaleiukohta ei avastata, kuna see ohustaks meie keskkonda.

Kuigi maailma energeetikanõukogu juht Robert Schock soovitas Eestil kindlaks teha oma naftavarud, leidis Eesti Mereakadeemia professor Anto Raukas, et parem on, kui Eesti kunagi tööstuslikku naftat ei leia.

'Vaevalt tahaks keegi muretseda selle pärast, et mõni kohalik nafta puurtorn katki läheb ja meie rannad naftaga üle ujutab,' arvas Raukas ja lisas, et selle asemel peaksime rõõmu tundma oma metsavarude ja ilusate Eesti naiste üle.
Naftat leidub Eestis praegustel andmetel vaid lubjakivis ning selle töötlemine ei oleks otstarbekas.

'Loodame, et naftat leiab hoopis mõni meie läheduses asuv maa, näiteks Norra,' ütles Raukas, kelle arvates on tööstusliku nafta puudumine meile pigem õnn kui õnnetus.

Läänemeri on tunnistatud perspektiivikaks naftaleiukohaks, sealhulgas näiteks Hiiumaa piirkond.

Kokkuvõttes arvas Raukas, et las kaevandavad need, kellel suured varud käes. 'Kuveidis torka näiteks näpp liiva sisse ja kohe hakkab naftat purskama,' naeris professor.

Läinud nädalal avastas Poola naftafirma Grupa Lotos kontserni kuuluv Petrobaltic Poola rannikul Läänemere seni suurima naftaleiukoha, mille varud on hinnatud 110 miljonile barrelile. Poola leid innustab intensiivsematele otsingutele ka Rootsi firmat Svenska Petroleum Exploration, kes kavatseb oma puurimisi jätkata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing