PM: Eestlased näevad uue presidendina Toomas Hendrik Ilvest

06. september 2006, 08:11

Pooleteise kuuga on Toomas Hendrik Ilves kasvatanud oma toetust eestlaste seas veel 8%, mis teeb temast sobivaima presidendikandidaadi 66%-le eestlastele.

Uuringufirma Emor on Postimehe tellimusel alates juuli teisest poolest uurinud elanikkonna eelistusi presidendi osas ja valimiskogus tõenäoliselt vastakuti mineva Toomas Hendrik Ilvese ja Arnold Rüütli toetus on stabiilne.

Ilvest on pooleteise kuu vältel toetanud ligi pooled elanikud vanuses 15–74 aastat, Rüütli puhul jääb üldtoetus 34–37 protsendi vahele.

Toetus Ilvesele on aga eestlaste seas veelgi kasvanud – 58 protsendilt augusti keskel 66 protsendini augusti teises pooles. Rüütli populaarsus on eestlaste seas viie protsendi võrra langenud ehk augusti alguse 30 protsendilt augusti lõpu 25 protsendile, kirjutab Postimees.

Ilvese sõnul näitavad need arvud seda, et Eesti rahva enamus toetab avatud demokraatlikku ühiskonda. 'Presidendivalimiste ümber on kujunenud õhkkond, kus isikutest isegi olulisemaks peetakse valikut Eesti erinevate arengustsenaariumide, avatuse või suletuse, tuleviku või mineviku, Euroopa või millegi muu vahel,' kinnitas ta.

Samas tuletas Ilves meelde, et president selgub siiski 23. septembril Estonia saalis ja see otsus ei pruugi avaliku arvamusega kattuda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing