Interneti teel deklareeris tulu üle 80 protsendi inimestest

Annika Matson 06. september 2006, 10:18

Esmakordselt tulude deklareerimise ajaloos eelistas üle 3/4 klientidest kasutada tulude deklareerimiseks internetti, teatas maksu- ja tolliamet.

E-protsendiks kujunes ameti andmetel sel aastal 81,3%.
Võrreldes eelmise aastaga kasvas elektrooniliste kanalite populaarsus 15,4%, samas kui deklaratsioonide arv tõusis 6%.

Perspektiivis on maksu- ja tolliameti eesmärgiks saavutada e-deklaratsioonide osakaaluks kolme aasta jooksul vähemalt 88%.

Käesolev 2006. aasta oli seitsmes, kui maksu- ja tolliameti kliendid said esitada tuludeklaratsiooni elektrooniliselt läbi interneti. Peamiselt kasutati e-maksuametisse sisenemiseks pankade internetipanku. Ligi 70% e-deklaratsioonidest esitati läbi Hansapanga ja 25% läbi SEB Eesti Ühispanga internetipanga.

E-kanali populaarsuse kasvu peamiseks põhjuseks on lisaks kiirele tulumaksu tagastamisele, eeltäidetud andmete olemasolule ning kohe tagasisaadava või juurdemaksmisele kuuluva summa teadasaamisele kindlasti ka jätkuv võimalus teha elektroonsel tulude deklareerimisel keelevalik. Nimelt oli 2004. aastal elektroonilisele tuludeklaratsioonile esmakordselt lisatud tõlge vene keelde. Keelevaliku lisamisega vähenes järsult Ida-Virumaal ning Tallinnas asuvate maksu- ja tolliameti teenindusbüroode koormus, mis võimaldas suunata vabanenud ressursi deklaratsioonide kontrolli tõhustamiseks. Sarnaselt eelnevatele aastatele lubas maksu- ja tolliamet tagastada tulumaksu viie tööpäeva jooksul, kui oli täidetud kaks tingimust: deklaratsioon pidi olema probleemivaba ja esitatud interneti kaudu. Lubadus sai täidetud ja tulumaks tagastati 5 tööpäeva jooksul enam kui 90%-le tuludeklaratsiooni elektroonilisel teel esitanud klientidest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing