Kohus lükkas EuroParki-Tallinna kohtuotsuse tegemise edasi

07. september 2006, 16:26

EuroParki arendusjuhi Lauri Kasperi sõnul lükkas Tallinna halduskohus edasi otsuse tegemise Tallinna linna ja EuroParki parkimisvaidluses.

EuroPark vaidlustas Tallinna halduskohtus linna otsuse anda Falck Eestile õiguse veel 5 aastat Tallinnas parkimist korraldada.

'Otsuse tegemiseks olevat veel aega vaja, otsus peaks tulema 10ndal kuupäeval,' ütles Kasper.

Soome parkimiskorraldaja EuroPark Finland Oy kaebas juulis Tallinna halduskohtusse Tallinna linna otsuse kuulutada Falck pealinna parkimiskorraldajaks.

EuroPark on riigihanke tulemuse vaidlustanud kahel korral riigihangete ametis ja leiab, et Falcki pakkumine ei vasta pakkumise kutse dokumentides esitatud nõuetele.

Esimesel korral rahuldas riigihangete amet EuroPark Finland Oy vaide, Tallinna transpordiamet aga eiras seda ja kuulutas Falcki pakkumise nõuetele vastavaks. Seejärel tegi EuroPark uue, sisuliselt sama vaide ja esitas selle uuesti riigihangete ametile.

Siis aga leidsid linna juristid, et riigihangete amet pole sobiv instants seda vaiet üle vaatama, põhjendades otsust sellega, et parkimise korraldamise ja kontrollimisteenuse puhul on tegemist halduslepinguga ja riigihangete ametil puudub õigus kontrollida ja määrata hanketingimusi.

Riigihangete amet taandas end asja käsitlemisest ja sama päeva õhtuks, kui sellekohane kiri EuroPark Finland Oy kätte jõudis, oli linn Falckiga hankelepingu juba sõlminud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing