Presidendi kantselei: Bush tuleb novembris president Rüütliga kohtuma

07. september 2006, 15:38

Presidendi kantselei teatas, et 28. novembril kohtub USA president George W.Bush Tallinnas president Arnold Rüütliga.

Ameerika Ühendriikide president George W. Bush saabub novembri lõpul visiidile Eestisse. President Bushil on 28. novembril Tallinnas kohtumised president Rüütli ja peaminister Ansipiga, teatas presidendi kantselei. Seejärel sõidab Ameerika Ühendriikide president Riiga, kus ta osaleb NATO tippkohtumisel. President Bush tuleb Eestisse president Rüütli kutsel.

President Rüütel rõhutas visiidi tähtsust, kuna Ameerika Ühendriikide ametis olev riigipea saabub Eestisse esimest korda ajaloos. “Oleme president Bushiga korduvalt kohtunud ning meil on alati olnud väga meeldivad vestlused. Eesti hindab kõrgelt neid pikaajalisi ja tihedaid partnerlussuhteid, mis meid seovad Ameerika Ühendriikidega. Usun, et president Bushi visiit loob täiendavad võimalused meie riike ühendava kahepoolse ja multilateraalse koostöö edasiseks laiendamiseks erinevates valdkondades, sealhulgas nii liitlastena NATO-s kui ka demokraatia tugevdamisel teistes riikides,” märkis Eesti riigipea.

Valijameeste kogu hakkab Eestile presidenti valima 23. septembril. Väga tasavägiselt konkureerivad presidendi kohale Toomas-Henrik Ilves ja Arnold Rüütel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing