SLÕL: Eestlasest võrkpallur varastas Nokia paljaks

07. september 2006, 08:17

Eestit olümpiamängudel esindanud võrkpallur Kaido Kreen on Soomes kohtu all süüdistatuna Nokia mobiiltelefoniosade varguses.

Kaheksast mehest koosnev Eesti-Soome jõuk varastas Nokia Salo tehasest katsetoodangu osi üle 800 000 euro ehk üle 12,5 miljoni krooni väärtuses 2004.-2005. aastal, kirjutab SL Õhtuleht.

Vantaa kohtu esindaja ütles eile BNSile, et kohtu all on Kaido Kreen (s. 1965), kes esindas Eestit 1996. aastal Atlanta suveolümpiamängudel rannavolles ja on hiljem tegutsenud Soomes profisportlasena.

Prokurör kinnitas Helsingin Sanomatele, et laos töötanud mees andis varastatud mobiiliosad teisele eestlasele, keda ta tundis juba aastatagusest kokkupuutest spordiringkondades.

Ajalehe teatel jõudis varastatud kraam Eestis mobiiliäri ajava eestlaseni, kes korraldas koostöös Soome ärimehega mobiiliosade veo ja ladustamise Soomes. Abilistena kasutati teisigi soomlasi.

Salost Helsingisse ja edasi juba Eestisse toimetatud mobiiliosade saatusest ei tea politsei ega prokurör midagi.

Helsingin Sanomate teatel eitas enamik kohtualuseid süüdistusi. Kaido Kreen möönis, et varastas mobiiliosasid, kuid väiksemas mahus, kui prokurör väidab.

Kreen väitis, et varastatud mobiiliosad olid praak ja mõeldud hävitamiseks. Ta ütles, et tahtis tegevust lõpetada, kuid pidi jätkama talle osutatud surve tõttu.

Nokia kinnitusel oli tegu katsetusjärgus osadega, mida tavatootmine ei kasutanud. Prokuröri väitel oli varastatud kalleid telefoniosasid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing