PM: Ummikud ajavad busside graafikud sassi

07. september 2006, 08:08

Kooliaasta algusega seoses esmaspäevast tekkinud suured ummikud löövad linnas sassi ka bussigraafikud.

Kuigi suvise bussijuhtide kriisiga võrreldes on olukord tuntavalt paranenud ja Tallinna Autobussikoondises (TAK) sohvreid nii palju, et bussiliiklust enam vähendama ei pea, ei suuda juhid siiski graafikus püsida. Kõige suuremad on ummikud hommikusel tipptunnil kella 7–10 ning pärastlõunati kella 14st kuni 19-20ni, kirjutab Postimees.

TAKi suhtekorraldaja Sirje Roht ütles, et viimase kuuga on mitukümmend bussijuhti juurde tulnud ning kõik bussid on liinidel.

'Iga sõiduplaanis märgitud väljumise jaoks on buss välja saadetud, kuid graafiku järgi sõitmine on tugevalt häiritud,' märkis Roht. 'Eriti sassis on nende liinide graafikud, mis läbivad kesklinna.'

Roht ütles, et bussid jäävad ummikute tõttu sõiduplaanist maha 30-40 minutit. Näiteks hilinesid 39. liini bussid esmaspäeval 25 minutit, 63. liini bussid üle poole tunni.

'Inimesed on liikluse sassisoleku pärast ülipahased, helistavad ja riidlevad bussijuhtidega,' rääkis Roht. 'Siin ei aita kahjuks miski muu, kui tuleb kodust varem välja tulla. Teisalt on terve kesklinn umbes väikeautodest, kus vaid üks inimene. Aga nende pärast peavad kannatama sajad bussisõitjad.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing