Suzuki ja Nissan rajavad koos Indiasse tehase

07. september 2006, 15:07

Jaapani suurim miniautode ehitaja Suzuki Motor Corp. ja Nissan Motor Co. investeerivad 1,5 miljardit dollarit tehase rajamisse Indias, vahendas Bloomberg.

„Tehas saab valmis 2008. aastal ja enamus seal valmistatud tooteid eksporditakse,” täpsustas 18,3 miljardi Eesti krooni suuruse investeeringu tagamaid India Rasketööstusministeeriumi ametnik Surojit Mitra.

Suzuki on sellel aastal kahe autotootja partnerluse raames andnud nõusoleku toota Nissanile India turu jaoks väikeautosid. Ettevõtted on läinud oma traditsioonilistest segmentidest kaugemale ja teevad nüüd kulude vähendamise eesmärgil koostööd üksteisele mudelite tootmise osas peale India ka Jaapani, USA ja Euroopa turu tarvis.

„India turul on potentsiaali,” sõnas Myojo Asset Management Japan Co. fondihaldur Makoto Kikuchi. „Isegi koos Suzuki India turu kogemuse juures, peab Nissan riigis konkureerimiseks korralikult pühenduma,” lisas ta.

Indias plaanitakse toota 200000 väikest autot aastas, millest pool eksporditakse Euroopasse ja müüakse seal nii Nissani kui Suzuki brändi all.

Nissan ja Suzuki teatasid oma kostööst arenevatel turgudel selle aasta juunis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing