Austerlaste Ventspils Nafta ülevõtt on kaheldav

08. september 2006, 12:13

Austerlaste kaval plaan Ventspils Nafta ülevõtmiseks on Läti kütusefirma sõnul ebarealistlik, vahendas BBN.

„Mõne isiku poolt meedias avaldatud info on levitatud tahtlikult eesmärgiga põhjustada avalik spekulatsioon Ventspils Nafta aktsia hinna ümber,” ütles firma börsile saadetud teates.

Eile avaldatud uudise järgi on Austria ärimehed ja Citigroup kokku leppinud Ventspils Nafta ülevõtmises Ventbunkersi ostu teel. Ventbunkers on Ventspils Naftas enamusosalust omava Latvijas Naftas Tranzitsi emafirma.

'Ostes Ventbunkersi, võtame me üle firma Latvijas Naftas Tranzits (LNT) ja koos sellega ka viimase 48% osaluse Ventspils Naftas. Põhiaktsionäriks saamiseks on meil börsilt juurde vaja osta ainult 2% Ventspilsi aktsiatest,' ütles ärimees Herbert Cordt.

Selline tegutsemisviis võimaldaks austerlastel Läti kütusefirma kontrolli alla saada ilma riigi 38,62% suuruse osaluse omandamiseta.

Ventspils Nafta toob aga välja, et tegelik olukord väärtpaberiturul tõestab sellise võimaluse utoopilisust. Alates käesoleva aasta esimesest jaanuarist kuni seitsmenda septembri pärastlõunani on Riia börsil kaubeldud 1,3 miljoni Ventspils Nafta aktsiaga, mis on aga ettevõtte kogu aktsiakapitalist ainult 1,25%, seisis teates.

Eelmisel aastal kaubeldi kokku ühe miljoni Ventspilsi aktsiaga. Seega on 2% aktsiate omandamiseks vaja kahte aastat ja tõenäosus sel viisil talitada on, arvestades kütusefirma aktsiate käivet, liiga väike, täpsemalt ebareaalne.

Ventspils Nafta teatas ka, et ettevõttel ei ole mingisugust informatsiooni firma põhiaktsionäri JSC Latvijas Naftas Tranzitsi huvide muutumise kohta praegu või tulevikus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing