EPL: Bushi visiidi eesmärk – Eesti tunnustamine

08. september 2006, 07:46

USA presidendi George W. Bushi visiit Tallinna tõotab Briti kuninganna riigivisiidi kõrval kujuneda Eesti tänavuse välispoliitika tippsündmuseks.

28. novembril Eestisse saabuv George Bush on esimene USA president, kes on külastanud Eestit oma ametisoleku ajal, kirjutab Eesti Päevaleht.

President Arnold Rüütli kutsel Eestit väisav Bush kohtub selleks ajaks ametisse valitud presidendi ja peaministriga.

Välisminister Urmas Paet rõhutas valitsuse pressikonverentsil Bushi visiidist teatades Eesti ja USA häid suhteid. 'Bushi visiit on kindlasti märk sellest, et meie riikide suhted on väga head ja seda võib ehk lugeda tunnustuseks Eesti reformidele ja ka praegusele tegevusele uute demokraatiate toetamisel,' ütles välisminister Urmas Paet.

USA Valge Maja teatel rõhutab president Bushi visiit koostööd vaba ja tervikliku Euroopa nimel ning tõstab esile uusi liitlasi, kes on edukalt arenenud vaba turumajandusega demokraatiateks, mis annavad oma panuse terrorismivastases sõjas ning jagavad oma kogemusi teistele vabaduse taotlejatele. Bush lahkub Eestist samal päeval Riiga NATO tippkohtumisele.

Riigikogu väliskomisjoni ase-esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on Bushi Eestisse tulek viisakusvisiit. 'Eesti on olnud NATO liikmesriigina USA-le usaldusväärne partner ja liitlane ning loomulikult on Bushi visiit seotud ka sellega,' märkis Mihkelson. 'Aga midagi eriskummalist oodata ei ole, sest kahepoolsed suhted on piisavalt mitmekülgsed ja head.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing