Prokuratuur: Edgar Savisaar ja Raimo Kägu said Oliver Kruudalt Keila-Joa suvilad alla turuhinna

Annika Matson 08. september 2006, 17:07

Riigiprokuratuur tuvastas, et Kalevi üks omanikke Oliver Kruuda müüs Edgar Savisaare ja Raimo Kägu firmadele suvilad alla turuhinna.

Kuid kuna see polnud ebaseaduslik, lõpetati Kalevi tegevuse uurimiseks alustatud kriminaalmenetlus, teatas riigiprokuratuur.
Keila-Joa puhkeala osas tuvastati ekspertiisiga, et kriminaalmenetluse alustamise ajendiks olnud avalduses välja toodud kinnistutest neli, sh OÜ-le Fixor Holding ja OÜ-le Marriot müüdud kinnistud, on müüdud kokku 2,8 miljoni krooni väärtuses alla turuhinna.

Fixor Holding on Edgar Savisaare firma. Ettevõte Marriot kuulub Raimo Kägule.

Riigiprokuratuur lõpetas kriminaalmenetluse, mille käigus kaitsepolitsei selgitas, kas AS Kalev ja selle tütarfirma AS Kalev REC juhid on Keila-Joa suvilate turuhinnast odavama müügiga tekitanud aktsionäridele varalist kahju.

AS-i Kalev REC juhtide ütluste kohaselt oli teatud kruntide odavam müük osa müügistrateegiast, mis pidi kaasa aitama projekti kui terviku kiirele kasumlikkusele. Kuna sellist otsustust ei saa lugeda ebaseaduslikuks, puudub AS-i Kalev REC juhtkonna tegevuses KarS § 289 kohaldamiseks vajalik ametiseisundi ebaseaduslik ärakasutamine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing