Kokaiinivedu korraldanud motokrossisõitja Arvo Laksbergi üle algab kohtuprotsess

11. september 2006, 13:16

Sel nädalal algab kohtuprotsess endise motokrossisõitja Arvo Laksbergi üle, keda süüdistatakse kokaiiniveo korraldamises.

Laksbergi kokaiiniveo kukutas läbi veokijuhist narkokullerile kraesse lennanud väljapressijate kamp. Hirmunud veokijuht kutsus Pärnus väljapressijatele politsei, misjärel ka tema enda masin põhjalikult läbi otsiti. Nii leidsid politsei- ja tolliametnikud 2004. aasta oktoobris Hispaaniast Eestisse puuvilju vedanud veoauto järelhaagisest viis pruuni pakki, mis sisaldasid tänavamüügi hindades rohkem kui viie miljoni krooni eest kokaiini.

Narkokoerte eest peidetud kokaiin oli paigutatud puuviljakoormasse küüslaugukottide vahele. Valge pulber oli teibitud pruuni kleeplindiga, lõhna peletamiseks oli lisatud kohvipuru. Ekspertiis näitas hiljem, et leitud viis kilo pulbrit sisaldas 2373 grammi puhast kokaiini.

Vahistatud veoautojuht ütles ülekuulamisel, et teda palkas kokaiini vedama Arvo Laksberg. Iga kokaiinikilo eest lubas Laksberg maksta 10 000 krooni. Möödunud aasta augustis mõistis Pärnu maakohus narkokulleri kaheks aastaks ja neljaks kuuks vangi.

Lisaks kokaiiniveo korraldamisele süüdistatakse Laksbergi ka 25 kilo hašiši omandamises ja hoidmises.

Uurimismaterjalid kaheköitelisse toimikusse kogunud riigiprokurör Andres Ülviste saatis süüdistuse Harju maakohtusse sel kevadel. Kohtuprotsess oleks pidanud algama täna, kuid Harju maakohtu pressiesindaja sõnul oli Laksbergi advokaat haige.

Järgmine kohtuistung on määratud 14. septembrile. Kui advokaat selleks ajaks ei tervene, määrab kohus Laksbergi narkoprotsessile uue stardiaja.

Kui Laksberg kriminaalasjas süüdi jääb, ootab teda kuni 10aastane vangistus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing