EPL: Erastamisväärtpaberite omanikel on viimane aeg EVPdest lahti saada

12. september 2006, 07:32

Selle aastaga lõpeb üks oluline ajajärk – tööaastate ja võõrandatud vara eest saadud erastamisväärtpaberid (EVPd) kaotavad kehtivuse.

Edaspidi saab maad erastada vaid raha eest. Alates 2007. aasta 1. jaanuarist ei saa EVPdega teha enam ühtegi tehingut, kirjutab Eesti Päevalehes rahandusministeeriumi nõuniku kt Uku Hänni.

Hansapangas ja SEB Eesti Ühispangas on kokku üle 700 000 erastamisväärtpaberite arve. Neist enamiku peal enam EVPsid ei ole, ent umbkaudu 100 000 arvel on veel suurem või väiksem summa. 'Soovitame kõigil pangakontoris kontrollida, kas nende EVP-arved on tühjad või on sinna mingi summa jäänud,' kirjutab Hänni.

Kui arvele on jäänud märkimisväärne summa, on kolm võimalust: müüa erastamisväärtpaberid enne aasta lõppu maha, kasutada neid maa erastamiseks (samuti 2006. aasta jooksul) või taotleda uue aasta saabudes riigilt kasutamata jäänud EVPde hüvitamist.

Riik hüvitab kasutamata jäänud erastamisväärtpaberid vaid õigeaegsel taotlemisel – seda saab teha järgmise aasta jaanuarist kuni 1. juulini. Avaldus hüvitise saamiseks tuleb esitada samale pangale, kus asub EVP-arve. Alla 250krooniseid erastamisväärtpaberiarveid riik ei hüvita. Erastamisväärtpaberid nimiväärtusega kuni 3000 krooni hüvitatakse 2007. aasta viimases kvartalis.

Suuremad hüvitised makstakse välja osadena kahe kuni viie aasta jooksul, olenevalt erastamisväärtpaberite arvele jäänud summa suurusest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing