Eesti saab maaelu arendamiseks 11 miljardit krooni

12. september 2006, 16:32

Euroopa Komisjon määras täna kindlaks maaelu arendamiseks ettenähtud iga-aastaste toetussummade jaotuse 25 liikmesriigi vahel aastateks 2007–2013.

Eesti saab seitsme aasta jooksul kokku 715 miljonit eurot ehk 11 miljardit ja 185 miljonit krooni, teatas Euroopa komisjon.

„Nüüd, kus me oleme eelarveeraldiste suuruse lõplikult kindlaks määranud, ootan ma liikmesriikidelt maaelu arendamise kavasid,“ märkis Euroopa Komisjoni põllumajanduse ja maaelu arengu volinik Mariann Fischer Boel.

'Maaelu arendamise vahendeid saab kasutada põllumajandus- ja toiduainesektori ning metsandussektori konkurentsivõime parandamiseks ja need on ülimalt vajalikud keskkonnakaitse kavade toetamiseks maapiirkondades. Peale traditsioonilise põllumajandustootmise toetamise võib seda raha kasutada ka uute töökohtade ja ettevõtete loomiseks maapiirkondades. Me räägime palju majanduskasvu ja tööhõive toetamisest – see on konkreetne näide, kus Euroopa Liidu rahadega just seda tehaksegi,' lisas ta.

Igale liikmesriigile eraldatava rahasumma määramisel lähtuti järgmistest kriteeriumidest: a) teatavad summad on reserveeritud lähenemiseesmärgi raames toetatavatele vaeseimatele piirkondadele, b) igale liikmesriigile Euroopa Põllumajanduse Arendus- ja Tagatisfondi (EAGGF) tagatisrahastu maaelu arengu ja Leader+ vahenditest varem eraldatud summad ning c) eriolukord ja –vajadused, mis on kindlaks tehtud objektiivsete kriteeriumide alusel (Euroopa Ülemkogu eraldas erivahendid kaheksale liikmesriigile). Otsust muudetakse, kui Rumeenia ja Bulgaaria on saanud ELi liikmesriikideks. Nende kahe riigi jaoks on ette nähtud lisavahendid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing