PM: Jaak Aaviksoo nõustus saama ühendpartei esinumbriks

12. september 2006, 07:43

Tartu Ülikooli rektor Jaak Aaviksoo kavatseb osaleda Isamaa ja Res Publica liidu valimisnimekirja esinumbrina kevadel võitluses peaministri tooli eest.

'Olukord vajaks, et käe paneksid külge ka need inimesed, kes seni pole poliitikas osalenud,' kinnitas Aaviksoo valmidust loobuda Eesti vanima ja suurima ülikooli rektori kohast, mida ta võiks hoida veel 2008. aastani, kirjutab Postimees.

Mitteametlikult on Aaviksoo oma jah-sõna Isamaa ja Res Publica liidule juba andnud. 'Siiski tuleks lõplike järelduste tegemiseks ära oodata, kuni erakond teeb mulle ametlikult ettepaneku asuda peaministrikandidaadi rolli,' märkis ta.

Eile õhtul alustas Isamaa ja Res Publica liidu juhatus arutelu kandidaatide nimekirja koostamiseks 2007. aasta parlamendivalimiste tarvis.

Erakonna kaasesimehe Tõnis Lukase sõnul on nimekirja esinumbri ja peaministrikandidaadi kohale praegu kaalumisel kolm nime: Aaviksoo, ekspeaminister Mart Laar ja tema ise.

'Debatt, kes siis erakonna esinumbriks saab, on meil alles ees. Aaviksoo on tõesti tugev kandidaat ja lähikuudel peaks selguma, kui palju tal erakonna sees toetust on,' rääkis Lukas. 'Üks eeltingimus on, et peaministri kandidaadiks valitu peab selleks ajaks olema ka erakonna liige.'

Aaviksoo praegu veel erakonda ei kuulu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing