PM: Laevakompanii tõstab kaubavedude hinda

12. september 2006, 07:56

Saaremaa Laevakompanii loovutab oktoobris Lääne-Eesti saarte parvlaevaliinid tütarfirmale, ühtlasi tõuseb samal ajal suurte veoautode üleveohind.

Oktoobris mandrilt Muhumaale ja Hiiumaale viivad parvlaevaliinid kümneks aastaks üle võttev OÜ Väinamere Liinid jätkab põhiliselt samade veohindadega. Samal ajal hakkab kehtima ka uus liinileping, kirjutab Postimees.

Esialgu tõuseb vaid suurte veomasinate veohind, mis kokku toob laevafirmale aastas ligi viis miljonit krooni lisatulu.

See raha tuleb aga saarte ettevõtjate taskust, kes kokkuvõttes tõenäoliselt on sunnitud selle küsima tagasi kõrgemate hindade näol tarbijailt või toodangu tellijailt.

Majandusministeeriumi ametliku põhjenduse järgi oli vaja sadulveokite tariife korrastada.

Samas kinnitas majandusministeeriumi merendusosakonna peaspetsialist Martin Rakov, et seda tulu ei näe Vjatšeslav Leedole kuuluv laevafirma. Uue lepingu tingimuste järgi sõltub riigi dotatsioon piletitulust. Mida suurem on piletitulu, seda vähem tuleb riigil panustada.

Väinamere Liinid OÜ juhataja Urmas Treiel märkis, et emafirma loovutab piletimüügi, piletikontrolli, teenusekorralduse ja liinijuhtimise funktsioonid ehk kokku läheb Saaremaa Laevakompaniist Väinamere Liinidesse üle ligikaudu 25 töötajat.

Laevakompanii esindaja rõhutas, et dotatsioon laekub Väinamere Liinide arvele ja sellega on riigi raha kasutamine selgem ja kontrollitavam.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing