PM: Rüütli kõne mõjus vastastele punase rätina

12. september 2006, 07:48

President Arnold Rüütel esines eile Riigikogu ees mitte riigipea, vaid riigipea kandidaadina, leiavad Rüütli-vastased parlamendiparteid.

Selle Riigikogu koosseisu viimast seitset kuud enne märtsis toimuvaid valimisi juhatasid eile sisse Riigikogu esimehe Toomas Vareki ja president Arnold Rüütli sõnavõtud. Isamaa ja Res Publica liidu kaasesimees Taavi Veskimägi kuulas kõnesid saalis pead vangutades ja tunnistas hiljem, et mõlema mehe kõned ei olnud veenvad.

Veskimägi sõnul tegelesid nii Varek kui ka Rüütel oma koduparteide – Keskerakonna ja Rahvaliidu – poliitika õigustamisega. 'Mõlema mehe rõhuasetused olid oma koduerakonda toetavad ning need ei olnud riigikogu esimehe ja presidendi esinemised, vaid Keskerakonna liikme Toomas Vareki ja Rahvaliidu auesimehe Arnold Rüütli esinemised,' nentis Veskimägi.

Sotsiaaldemokraatide juht Ivari Padar pidas seda igati meeldivaks, et president käib Riigikogu uue hooaja avapäeval saadikuid tervitamas. 'Ainult see kõne ei olnud mitte presidendi, vaid rohkem presidendikandidaadi kõne,' leidis Padar.

Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Rain Rosimannus nentis, et eilset kõnet oli raske eristada Rüütli varasematest kõnedest. 'Uut motiivi ei olnud,' ütles Rosimannus. 'Tema jutus oli palju mõtteid, mis sobiks pigem mõne parlamendi fraktsiooni juhi suhu.'

Keskerakonna fraktsiooni juht Ain Seppik ei nõustunud Rüütli-vastaste kriitikaga ja leidis, et valimisvõitlus hakkab normaalseid piire ületama.

'Kõne oli asjalik, selge, rohkemat kui lihtsalt paraadkõne ja juhtis tähtsatele probleemidele tähelepanu,' sõnas Seppik. 'Vastasleeris muutub ärevus ja kahtlus järjest suuremaks, aga katsuks ikka parlamenditöö ja presidendivalimised lahus hoida.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing