Tänavu lõpeb erastamisväärtpaberite kasutamisaeg

12. september 2006, 09:09

Pärast 31. detsembrit 2006 ei saa erastamisväärtpabereid (EVP-d) enam kasutada maksevahendina maa ja eluruumide erastamisel.

Nendega ei saa ka uues aastast mingeid muid tehinguid teha, riik hüvitab õigeaegsel taotlemisel kasutamata jäänud väärtpaberid, teatas rahandusministeerium.

Rahandusministeerium soovitab kodanikel meelde tuletada, millises pangas asub nende erastamisväärtpaberiarve ja ning järele vaadata, kas arvele pole jäänud mõnd summat. Erastamisväärtpaberitehinguid teevad praegu üksnes SEB Eesti Ühispank ja Hansapank. Ka varem teistes, praeguseks kadunud pankades asunud erastamisväärtpaberiarved on üle viidud nendesse pankadesse. Erandiks on pankrotistunud EVEA pangas asunud arved, mis asuvad suletuna erastamisväärtpaberite keskregistris. Neid arveid on avalduse alusel võimalik Hansapangas või SEB Eesti Ühispangas kasutamiseks taasavada.

Kellel on erastatava maa eest hetkel veel tasumata, saab järelejäänud summat kasutada maa eest tasumiseks. Kui sellist võimalust pole, võib erastamisväärtpaberid maha müüa või oodata hüvitamist järgnevatel aastatel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing