Purjuspäi kaks inimest surmanud autojuht sai kolm aastat vangistust

Gert D. Hankewitz 15. september 2006, 11:27

Harju Maakohus mõistis Timo Tamme (35) süüdi kahe hukkunuga liiklusõnnetuse põhjustamises ja karistas teda 3-aastase vangistusega.

Lisaks võttis kohus Tammelt 3 aastaks õiguse mootorsõidukit juhtida.

Sundraha süüdimõistetult on 7500 krooni. Kohtuotsuse peale saab esitada apellatsiooni 15 päeva jooksul.

Tamme ei tunnistanud end purjuspäi kahe sõbra surmaga lõppenud liiklusõnnetuse põhjustamises süüdi, sest ei mäleta, kes oli autoroolis pärast bensiinijaamas toimunud viinaostmispeatust.

Tänavu veebruaris määras kohus kohtuarstliku liiklustehnilise kordusekspertiisi, mis leidis siiski, et saatuslikul surmasõidul pidi rooli taga olema just nimelt Tamme.

Tammet süüdistatakse selle, et ta 1999.aastal 8. aprilli öösel, olles purjus ja omamata juhilube, sõitis Laagna teel kiirusega 163 km/h, arvestamata ilmastiku- ja teeolusid, mille tulemusel auto kaotas juhitavuse, sõitis teelt välja ja põrkas vastu Smuuli tee viadukti tugitala. Liiklusõnnetuse tagajärjel hukkusid autos kaassõitjad Tõnu ja Vitali.

Tamme kriminaalasi oli Harju Maakohtu menetluses alates 2000. aasta oktoobrist, kuid 2000. aasta detsembrist kuni 2003. detsembrini oli kohtulik arutelu prokuröri taotlusel kuni Tamme tervenemiseni peatatud, misjärel menetlus uuendati.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing