PM: BMW hakkab pakkuma vesinikumootoriga luksusautot

18. september 2006, 09:52

Saksa autotootja BMW teatas, et valmistab tuleval aastal väikese seeria vesinikumootoriga 7. seeria sedaane, mis suudavad vesiniku jõul läbida kuni 200 kilomeetrit.
Erimudelit BMW Hydrogen 7 viib edasi 260-hobujõuline 12-silindriline sisepõlemismootor, mis töötab nii bensiini kui ka vesinikuga, teatas BMW. Kui vesinik paagist sõidu ajal otsa saab, sõidab auto edasi bensiiniga, kirjutas Postimees.
Väidetavalt käib vahetus nii kiiresti ja sujuvalt, et juht ei märka midagi. Soovi korral saab juht ka ise valida, kas liikuda edasi vesiniku või bensiini jõul – selleks tuleb vaid nuppu vajutada.
Mõlemat kütust kasutades võib auto ühe (või õigemini siis kahe) tankimisega läbida rohkem kui 640 kilomeetrit. Ainult vesiniku jõul liikudes võib auto sõita veidi enam kui 200 kilomeetrit, ülejäänud osa teekonnast tuleb läbida bensiini põletades.
Vesinikumootori kasutamisvõimalusi uurivad teisedki autofirmad. Näiteks Mazda, mille suuromanik on Ford, alustas juba kaks aastat tagasi vesinikumootoriga sportauto RX-8 katsetamist. Ka RX-8 töötab nii bensiini kui ka vesinikuga.
Vesiniku jõul liikuvaid autosid on katsetanud veel DaimlerChrysler, Honda ja General Motors. Viimane esitles eelmisel nädalal koguni ideeautot, millel ainult vesinikumootor ongi.
Samas on selge, et selline auto jõuab tootmisse heal juhul 10-15 aasta pärast, sest praegu ei ole üheski riigis nii palju vesinikutanklaid, et sellise autoga muretult ringi sõita.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing