Reiljan: ma ei usalda Ilvest

23. september 2006, 15:19

Rahvaliidu esimehe Villu Reiljani sõnul
seisab Arnold Rüütli kaotuse põhjuste uurimine veel ees. Reiljani kinnitusel
aktsepteerib Rahvaliit ilmselt valimiskogu otsust, kuid isiklikult ta Ilvest ei
usalda.

«Ma ei ole sellega tulemusega üldse rahul, sest mul ei ole selle inimese (Ilvese-toim.) vastu usaldust, ma olen seda korduvalt ja põhjendatult väitnud,» ütles Reiljan PM Online`le.

Reiljani sõnul seisab Rüütli kaotuste põhjuste analüüs veel ees, kuid ta nimetas seejuures kaotuse põhjustena «meedia ja valimiskomisjoni tööd».

Rahvaliit on varem korduvalt süüdistanud ajakirjandust Rüütli vastu suunatud laimukampaania käivitamises, samuti süüdistasid Keskerakond ja Rahvaliit neljapäeval vabariigi valimiskomisjoni poliitikasse sekkumises.

Reiljan ei soovinud ka öelda, mis saab nüüd Keskerakonna ja Rahvaliidu koostööleppest, mille garandiks oli Rüütli valimine presidendiks. «Seda me veel analüüsime,» ütles Reiljan.

Rahvaliidu poliitikud on varem öelnud, et Rüütli mittevalimine võib tähendada koostööleppe kehtetuks tunnistamist.

Samuti tuleb Reiljani sõnul ära oodata riigikohtu otsus, mis teoreetiliselt võib tänase valimistulemuse kehtetuks tunnistada.

«Täna on Arnold Rüütli vastu kogunenud jõud, millede päritolu ja vahendite uurimine vajaks tõsist julgeolekuanalüüsi. Aga selleni me veel jõuame,» lisas Reiljan.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. September 2006, 15:19
Otsi:

Ava täpsem otsing