Börsikommentaar: tõsine makrouudiste nädal

25. september 2006, 10:29

Käesolevalal nädalal peaks USA turule suuna
andma makromajandusnäitajad.

Täna avaldatakse augustieluasemete müügitulemused. Viimaste näitajate alusel on näha, et kinnisvarasektoris on hakatud hinge tagasi tõmbama ning aktiivsus on kahanenud. See võib aga sikutada alla ka majanduse aktiivsust.

Turgudel oodatakse, et olemasolevate eluasemete aastane müügimaht langeb kuuga 6,33 miljonilt 6,25 miljoni ühikuni.

Homme avaldatakse septembrikuu tarbijausaldusnäitaja. Salamisi loodetakse, et kukkuv nafta ja sellega kaasnevalt ka odavnev bensiini hind on muutunud inimesed tuleviku suhtes positiivsemaks ja usaldusnäitaja indeks tõuseb.

Kolmapäeval avaldatakse kestvuskaupade tellimuste maht, mis näitab tööstussektori tervist ja samuti ka tarbijate nõudlustaset. Samuti tehakse teatavaks uute majade müüginäitajad.

Kestvuskaupade tellimustele oodatakse 0,8% tõusu, kuid uute majade müügile kerget langust.

Neljapäeval tehakse teatavaks ülevaadatud teise kvartali sisemajanduse kogutoodangu number. Analüütikud prognoosivad , et esialgselt kalkuleeritud majanduskasvu 2,9 protsendine tõusunumber jääb pidama.

Ka reedel ei tule makromajandusnäitaja huvilistel pettuda, kuna tehakse teatavaks augustikuu sissetulekute ja väljaminekute numbrid. Turgudel oodatakse, et kuuga kasvasid inimeste tulud 0,3% ja kulud 0,2% võrra.

Kvaliteetaktsiate liikumist jälgiv Dow Jones lõpetas möödunud nädala 11508,10 punktil ja peamiselt tehnoloogiasektori aktsiate liikumisi kajastav Nasdaqi koondindeks 2218,93 punktil.

Nädalaga jäid indeksite koguliikumised marginaalseteks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. September 2006, 10:34
Otsi:

Ava täpsem otsing