Lasnamäel leiti suures koguses nõukogude armee sõjamürgi vastumürki

28. september 2006, 16:17

Politsei leidis täna Lasnamäelt Suur-Sõjamäe
piirkonnast tuhandeid tablette tareeni, mis oli kasutusel nõukogude armees
sõjamürkide vastumürgina.

Eile õhtul viidi Tallinna lastehaiglasse üks alaealine laps, kellel on eeldatavasti tareeni mürgitus. Täna lasti laps kodusele ravile.

Politsei hoiatab tundmatu päritoluga tablettide kasutamise eest. Samuti palub politsei lastevanematel ja õpetajatel olla äärmiselt tähelepanelik oma laste suhtes ning kontrollida, millega nad tegelevad. Puna-valgete ampullide leidmisel tuleks koheselt politseile teada anda.

Tareeni puhul on tegemist ettearvamatu mõjuga mürgiga, mis mõjub igale inimesele erinevalt. See oli kasutusel nõukogude armees sõjamürkide vastumürgina. Tareeni tarvitamine võib põhjustada pearinglust, peavalu, rahutust, joobeseisundit koos mäluhäirete, tähelepanu- ja koordinatsioonihäiretega. Võib tekitada hallutsinatsioone ja derealisatsiooni (ebareaalseks muutumine) ajas ja kohas. Tareeni tarvitamisel kiireneb pulss, vererõhk võib alaneda, kuid ka tõusta. Tekkida võib suukuivus, higierituse ja lihastoonuse vähenemine. Samuti võib laieneda silmapupill ning tekkida akommodatsioonihäire (silma kohanemisvõimehäire eri kaugusel asuvate objektide teravaks nägemiseks). Suured kogused võivad tekitada hingamishäireid ja krampe. Samuti võib tareeni üledoos põhjustada pöördumatuid närvikahjustusi ja invaliidistumist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. September 2006, 16:16
Otsi:

Ava täpsem otsing