Kuulsa 60ndate hiti autor luges end surnud olevat

28. september 2006, 17:50

Kuulsa 60ndate hiti 'Itsy Bitsy Teenie
Weenie Yellow Polka Dot Bikini' autor Paul Vance luges sel nädalal The
Associated Pressist järelehüüet enda surma puhul. Põhjuseks isehakanud
nimekaimust pettur, kes kogu elu nimetas end laulu autoriks.

Teisipäeval teatas AP, et 68aastane, Ormond Beachil Floridas elav Paul Vance on surnud. Tsiteerides lahkunu naist, nimetas agentuur teda kuulsa hiti autoriks. Kuid muusikatööstuse tegelik Paul Vance, 76 aastane New Yorgis elav mees on elus ja hea tervise juures.

Senini laulult autoritasusid saav Paul Vance lausus, et ta sai lugematu hulk kõnesid tuttavatelt. Samuti võeti kaks tema hobust kolmapäevaselt võistluselt maha, kuna arvati ta surnud olevat.
"Kas te teate, mis tunne on saada oma lapselapselt kõne "Vanaisa, sa oled endiselt elus?", lausus Vance. "See pole mäng. Ma olen kes ma olen ja olen selle üle uhke. Kuid kõned inimestelt, kelle arvates ma olen surnud, ei lõpe."

Rose Leroux, surnud mehe lesk, lausus, et ta muserdatud. Ta ütles, et tal polnud kahtluski selles, et tema Paul Vance oli kuulsa hiti autor. Naise sõnul oli mees põhjendanud asjaolu, miks ta pole kunagi autoritasusid hitilt saanud sellega, et müüs autoriõiguse noorena ära.

Tõeline hitimeistrist Paul Vance hindab, et on teeninud laulult mitmeid miljoneid dollareid. Laul salvestati Brian Hylandi poolt augustis 1960 ja on olnud popkultuuri märgiks sealt alates.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. September 2006, 17:42
Otsi:

Ava täpsem otsing