Sibul: ma ei taha Savisaare käitumist kommenteerida

29. september 2006, 15:35

Vabariigi valimiskomisjoni esimees Heiki
Sibul ütles, et ei taha kommenteerida teda täna tehtud avalduses rünnanud
Keskerakonna juhi Edgar Savisaare käitumist, lisades, et riigikohtu otsus
valimistulemust ei muuda.


Sibula arvates on Savisaare avalduses öeldud väide, et Sibul "tegi selgelt ebaseadusliku otsuse, võttis ebaseaduslikult Arnold Rüütlilt ära kaks nii vajalikku häält" faktiliselt vale. "See on faktiviga. Kahte häält pole kellegilt ära võetud. Pealegi toimus Estonias salajane hääletus," rääkis Sibul.


Savisaar ründab oma tänases avalduses valimiskomisjoni esimeest Heiki Sibulat. Savisaare sõnul on Sibul poliitiliselt kallutatud ja ei tohiks jätkata selles ametis.
Sibul ütles, et valimiskomisjon on kollegiaalne organ, kes on oma otsused teinud üksmeelselt.


"Tegelikult on valimiskomisjoni otsuste edasikaebamine kohtusse igati demokraatlik protseduur ja laialt levinud maailmas," märkis Sibul.
Sibul ei tahtnud kommenteerida Edgar Savisaare võimalikke motiive tänase avalduse tegemisel. "Ma olen neutraalne riigiametnik," ütles Sibul.

Sibula sõnul oli riigikohtu otsusel kolm osa. Esiteks toetas riigikohus vabariigi valimiskomisjoni selles osas, et vabariigi valimiskomisjonil oli pädev otsustama, kumb valijamees peaks valijakokku minema. Teiseks toetas riigikohus valimiskomisjoni selles, et otsus Loksa linnavolikogu liikme Viktor Fjodorovi valijameheks valimise kohta ei olnud seaduslik otsust nimetada Igor Ignahhin valijameheks.


Sibula sõnul pidi valimiskomisjon tegema oma otsuse keerulises õiguslikes tingimustes. "Meil oli ka võimalus mitte kumbagi valijameest registreerida. Kuid me leidsime, et iga omavalitsus peaks saama olla esindatud valimiskogus," rääkis Sibul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. September 2006, 15:42
Otsi:

Ava täpsem otsing