Investor: ainult idioot ostaks YouTube'i

29. september 2006, 17:32

NBA klubi omanik ja HDNeti kaasasutaja
ütleb, et videode jagamist interneti teel toetav formaat kaob lõpuks unustusse
kohtukäikude käigus autoriõiguste üle, kirjutas CNN.

Multimiljardärist investor, NBA klubi Dallas Mavericksi omanik ja HDNeti kaasasutaja Mark Cuban ütles karme sõnu YouTube'i kohta, mis laseb inimestel omavahel videoklippe jagada.

Cuban teenis oma varanduse Broadcast.comi loomisega ja Yahoo!-le müües.

Cubani sõnul ainult idioot ostaks populaarse internetilehe. "Nad lihtsalt rikuvad seadust," ütles Cuban. "Ainus põhjus, miks neid seni kohtusse pole kaevatud on see, et seal ei ole kedagi suure rahaga, keda kohtusse anda."

YouTube baseerub sellel, et tavalised inimesed panevad videoklippe üles. YouTube on populaarne: päevas vaadatakse seal videosid rohkem kui 100 miljonit korda. Seetõttu on hakatud viimasel ajal rääkima veebilehe võimalikust müügist.

YouTube on sattunud ka kriitika alla kuna veebilehe kasutajad riputavad tihti sinna üles autorikaitsega materjali, millest osa on tuntud artistide looming.

YouTube'il on ligikaudu kolmandik Ameerika veebivideode publikust.

Sel kuul sõlmis YouTube oma esimese muusikavideode kasutamisõiguse lepingu juhtiva muusikafirmaga Warner Music Group, mis esindab selliseid artiste nagu James Blunt ja Madonna.

Cubani sõnul ei ole veebilehe kasutajate enda tehtud videodel mingit tuleviku reklaamimaastikul. "Isegi, kui keegi paneb üles midagi head üles, siis ei anna reklaamiostjale midagi, kui seda vaadatakse 66 000 korda," rääkis Cuban.

Praegu pakub YouTube reklaame läbi bännerite, müügikampaaniate ja sponsorlepingute. YouTube'il on kavas järgmisel aastal paisata müüki erinevaid reklaamimise võimalusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. September 2006, 17:48
Otsi:

Ava täpsem otsing