Riigiametnike foorumil Tartus osaleb üle poole tuhande ametniku

Annika Matson, Airi Ilisson 05. oktoober 2006, 09:09

Täna-homme koguneb Tartusse riigiametnike
foorumile "Õpime vigadest!" üle pooletuhade riigiametniku.

Riigikantselei pressiesindaja sõnul oli foorumile registreerumine aktiivsem kui kunagi varem ning kohad said täis juba septembri keskel. Tänavu võtab osa 520, eelmisel aastal osales foorumil 470 ametnikku.

Tänavu seitsmendat aastat järjest riigi tippjuhtidele ja –spetsialistidele suunatud foorum algab traditsiooniliselt Eesti peaministri pöördumisega riigiteenistujate poole.

Tallinna Tehnikaülikooli riigiteaduste professor Wolfgang Drechsler avab Eesti haldust oluliselt mõjutanud uue haldusjuhtimise ideoloogia probleeme ning visandab selle võimaliku alternatiivi. Õiguskantsler Allar Jõks otsib vastust küsimusele, missuguse hinnangu saab anda halduse kvaliteedile Eestis. Meediajuht Mart Kadastik arutleb, kas vastuolud võimukandjate ja meedia vahel on paratamatud, vajalikud või ületatavad ning kuidas omavahelist suhtlust paremini korraldada. Need on vaid mõned näited foorumil esinejatest.

Lisaks ettekannete kuulamisele saavad ametnikud osaleda erinevates töötubades, kus tänavu arutatakse tippjuhtide läbipõlemise, riigiametnike tasustamise, kriisikommunikatsiooni, korruptsiooni ja Euroopa Liidus Eesti huvide kaitsmise ning mitmetel teistel olulistel teemadel.

Seoses riigiametnike foorumiga toimub ka tänane valitsuse istung, kabinetinõupidamine ja pressikonverents Tartu Kohtumajas.

Viimati pidas valitsus väljasõiduistungi möödunud aasta 29. septembril ja see oli Tartus Hugo Treffneri nimelises gümnaasiumis. 2004. aasta 23. septembril kogunes valitsus istungit pidama Läänemaal Ridala vallas Põgari külas, et mälestada 60 aasta möödumist Otto Tiefi valitsuse viimasest koosolekust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. October 2006, 10:39
Otsi:

Ava täpsem otsing