Veevärgiehitus neelab raha

11. oktoober 2006, 08:36

AS Emajõe Veevärk otsib uusi
rahastusallikaid 22 Tartu-, Jõgeva- ja Ida-Virumaa omavalitsust ühendavale vee-
ja kanalisatsiooniprojektile, mis ähvardab kallineda 516 miljonilt kroonilt üle
miljardi, kirjutas Tartu Postimees.

Euroopa Liidu abiraha ladusaks kasutamiseks loodud Matsalu Veevärgi hiljutise ehituskonkursi tulemuste põhjal on keskkonnaministeerium sedastanud, et omavalitsuste vee- ja kanalisatsioonisüsteemide ehitus võib paari aasta eest planeerituga võrreldes kõikjal Eestis üle kahe korra kallineda.

Analoogiat kasutades tähendaks see Emajõe Veevärgi rekonstrueerimisprojekti haaratud 18 Tartumaa omavalitsusele, et nende 43 probleemse asula vee- ja kanalisatsioonivõrgu peale kuluks 400 miljoni krooni asemel peaaegu miljard krooni.

Koos kolme Jõgeva ning ühe Ida-Viru maakonna vallaga ületataks miljardi piir.

Emajõe Veevärgi juhataja Andres Aruhein tõdes, et arvutused tõenäolise hinnatõusu kohta on tehtud, kuid tulemuste avaldamine oleks asjatult kirgi küttev spekulatsioon.

«Eeldatavasti saame novembris kokku rahvusvahelise ehitushanke dokumendid ning pakkumised võiksid laekuda 2007. aasta esimeses pooles,» rääkis Aruhein. «Siis näeme must valgel, milliseks hind tegelikult kujuneb.»

Aruheina sõnul on vara ka ennustada, kas aasta pärast on kopad maasse löödud ning kas 2009. aasta lõpuks on kõik puhastid ja torusüsteemid valmis, nagu seisab Emajõe Veevärgi tegevuskavas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. October 2006, 08:35
Otsi:

Ava täpsem otsing