Reformierakond möödus Keskerakonnast

11. oktoober 2006, 15:01

Eesti Päevalehe tellitud uuring näitab, et
pärast Toomas Hendrik Ilvese võitu presidendivalimistel tõusis populaarseimaks
parteiks Reformierakond, mida toetab 21 protsenti küsitletuist, kirjutas Eesti
Päevaleht.

Võrreldes augusti lõpus läbi viidud samalaadse uuringuga on Reformierakonna reiting tõusnud kolme protsendipunkti võrra. Samal ajal langes järsult Keskerakonna toetus, mis kukkus 23 protsendilt 16-le.

“Kui erakondade eelistamise ning presidendikampaania sisu ja tulemuste vahel on mingi seos, siis sai Keskerakond oma vitsad kätte,” kommenteeris keskpartei langust küsitluse läbi viinud Faktum Ariko uuringujuht Kalev Petti.

Isamaa ja Res Publica ühendpartei toetus on alates mai algusest tõusnud aeglaselt ning stabiilselt, ulatudes oktoobris 13 protsendini.

Sotsiaaldemokraatide reiting on langenud ühe protsendipunkti võrra ehk seitsmeni, mis Petti sõnul näitab, et sotsid ei osanud presidendivalimisi oma huvides ära kasutada. “Ilves olnuks justkui rohkem Reformierakonna ja ühendpartei kandidaat, mitte sotsiaaldemokraatide oma,” lausus Petti.

Presidendivalimistel Arnold Rüütli selja taga seisnud Rahvaliidu toetus langes värske uuringu alusel nelja protsendini.

“Praegune seis näitab üsna kõnekalt presidendivalimiste tulemit ning seda, millised ülesanded järgmise viie kuu jooksul erakondade ees seisavad,” ütles Petti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. October 2006, 14:59
Otsi:

Ava täpsem otsing