EL nõuab Eestilt ülevaadet kommunikatsiooniturust

13. oktoober 2006, 18:01

Eesti sai neljapäeval Euroopa Komisjonilt
teise hoiatuse, sest pole õigeks ajaks esitanud ülevaadet konkurentsiolukorra
kohta telekommunikatsiooniturul.

Teine hoiatus on viimane samm enne kohtusse minekut, Eestil on kaks kuud aega vastata. Esimene hoiatus saadeti Eestile Euroopa Komisjoni andmetel mullu oktoobris. Riigid peavad andma aru, kas operaatoritel on turul tegelik monopol ning tegema oma ettepanekud, kuidas olukorda parandada ja konkurentsi suurendada.

Euroopa Komisjon on saatnud hoiatusi ja algatanud menetlusi mitmetele liikmesriikidele. Probleeme on teiste seas ka Läti ja Leeduga. Läti pole nagu meiegi õigeks ajaks turuülevaadet esitanud, Leedus ei ole asjad korras helistaja asukoha määramisega telefonis. Prantsusmaa, Itaalia ja Austria said hoiatuse, sest pole avanud hasartmängude turgu välisfirmadele.

Tänane International Herald Tribune kirjutab, et kõige suuremad pretensioonid on komisjonil seekord Saksamaa vastu, mis on liiga aeglaselt analüüsinud 18 telekommunikatsioonisektorit. Euroopa Komisjon heidab Saksamaale ette liiga leebet suhtumist Deutche Telekomi, mis kontrollib siiani 90% lairibaühendustest ja mille aktsiatest kuulub 25,3% seni Saksa valitsusele.

Alates 2004. aastast on Euroopa Komisjon esitanud liikmesmaade kohta telekommunikatsioonivaldkonnas 80 kaebust, millest ligi pooled on lahendatud kokkuleppe teel enne kohtusse jõudmist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. October 2006, 18:20
Otsi:

Ava täpsem otsing