Maavahetuse dokumentidel on nii Siim Kallase kui ka Mart Laari allkirjad

Annika Matson 16. oktoober 2006, 08:53

Postimehe andmetel on kahel maadevahetuse
dokumendil Siim Kallase ja kolmel dokumendil Mart Laari allkirjad.

Üks Kallase allkiri on valitsuse korraldusel, mis lubas vabakutselisel ajakirjanikul Margus Väljal tema Matsalu rahvuspargis asunud vanematetalu karjamaad, mida oli 16 hektarit, vahetada vastukaubana ligi kolme hektari maa vastu Haapsalu külje all Pullapääl.

Välja dokument pärineb 2001. aastast ja sellel on toona peaministri ülesandeis olnud rahandusministri Siim Kallase allkiri.

2001. aastal tegi riigikogu muudatuse kaitstavate loodusobjektide seadusse – valitsuse pädevusest läks looduskaitsemaade vahetus keskkonnaministri otsustada. Selleks ajaks oli looduskaitsemaid vahetatud viiel korral, kirjutab Postimees.

Enne kui looduskaitsemaade vahetused läksid keskkonnaministri otsustada, jõudis Mart Laari valitsus anda nõusoleku viieks maadevahetuseks.

Nii allkirjastas peaminister Mart Laar oktoobris 1999 ning veebruaris ja aprillis 2001 valitsuse korraldused maadevahetusega nõustumise kohta.

Isamaaliidu liidri Laari allkirjaga toimusid maadevahetused Viljandimaal ja Ida-Virumaal. Iga vahetusega andis maaomanik ühe kinnistu ja sai vastu ühe riigi kinnistu.

Laari teise valitsuse (1999-2002) rahandusminister Siim Kallas jõudis allkirjastada kaks maadevahetuse korraldust.

Reformierakonna liider Kallas allkirjastas need detsembris 2000. Vahetusse läksid kinnistud Tartu- ja Läänemaal.

2001. aasta suvel andis seaduseparandus maadevahetuse õiguse keskkonnaministri otsustada.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. October 2006, 12:10
Otsi:

Ava täpsem otsing