Kapo: meie pole hoiatussilte kleepinud

19. oktoober 2006, 11:17

Eile ilmusid SL Õhtulehe andmetel Narva mnt
13 maja välisustele hoiatussildid, kus paluti inimestel kuninganna Elisabeth II
kolonni möödumise ajal aknad kinni hoida. Kaitsepolitsei sõnul pole nemad neid
silte kleepinud.

"Kaitsepolitsei pole hoiatussilte kleepinud. Rääkisime suuremate majaomanikega ja palusime neid, et maja tänava poole jäävad aknad kolonni möödumise ajal kinni oleksid. See on palve, mitte käsk. Selle täitmine on inimeste otsustada. Ilmselt hoonete omanikud on ise need sildid inimestele teadmiseks üles kleepinud, " kommenteeris kaitsepolitsei pressiesindaja.

Samuti ei plaani kaitsepolitsei enne kolonni möödumist üksikasjalikult kontrollida, kas majade aknad on suletud või mitte. "Politsei ei kavatse üle reageerida. Teeme oma tööd põhjalikult ja reageerime vastavalt olukorrale. Kui tekib reaalne vajadus minna kontrollima, siis me seda ka teeme," täpsustas pressiesindaja.

Samuti lisas ta, et praegusel aastaajal ei valmista akende kinni hoidmine inimestele mingit probleemi. "Kolonni saab edukalt jälgida ka läbi suletud akende. Demokraatia kallale pole keegi läinud ja isikuvabaduse piiramine pole meie eesmärk. Tahame, et visiit mööduks meeldivalt. Kui on veel lisapiirangud, siis politseijõud annavad sellest kohapeal inimestele ka teada," lisas pressiesindaja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. October 2006, 11:17
Otsi:

Ava täpsem otsing