Venemaa peatas ligi saja rahvusvahelise organisatsiooni tegevuse

20. oktoober 2006, 11:38

Venemaa peatas eile enam kui 90 välismaise
organisatsooni tegevuse, kelle hulgas on ka Human Rights Watch ja Amnesty
International, kirjutab tänane Washington Post.

Venemaa võimude kinnitusel ei registreerinud organisatsioonid ennast vastavalt uuele seadusele, mis tugevdab valitsuse kontrolli rahvusvaheliste ühenduste üle.

Kontorid sulgesid mitmed välismaised organisatsioonid, mis uurivad inimõiguste rikkumisi, arendavad demokraatiat ja töötavad põgenikega. Töötajatele teatati, et kogu tegevus on ajutiselt peatatud. Ainuke asi, mida Vene valitsus lubab, on palkade maksmine töötajatele ja arvete tasumine.

Selle aasta alguses president Vladimir Putini poolt alla kirjutatud uus seadus sai Washington Posti andmetel tugevat kriitikat, sest see piirab välisühenduste väitel demokraatlikke vabadusi Venemaal ning registreerumise nõudmised on ebaselged ja keerulised. Putin seevastu märkis, et seadus oli vajalik, et takistada välismaalastel riigi poliitilisse protsessi sekkumast.

Venemaa võimud teatasid, et kõik organisatsoonid võivad pärast nõuetekohast registreerumist tegevust jätkata. Paljud mittetulundusühendused aga märgivad, et see on alles nende probleemide algus, sest seaduse kohaselt peavad nad muuhulgas andma aru oma aasta plaanidest. Organisatsioonid kardavad, et võimud seavad neile takistusi või karistavad neid, kui nad oma plaane ootamatute sündmuste tõttu muudavad.

Venemaa justiitsministeeriumi teatel tohib koheselt tegevust jätkata 99 välismaist organisatsiooni, mille seas on ka kohalik Ameerika kaubanduskoda, Ford Foundation ja Moskva Carnegie Keskus.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. October 2006, 11:37
Otsi:

Ava täpsem otsing