Loksal jõid inimesed süütevedelikku

20. oktoober 2006, 17:56

Loksa linnas on nelja päevaga olnud neli
surmajuhtumit, mis võivad ETV andmetel olla seotud peamiselt metanooli sisaldava
süütevedeliku joomisega.

Põhja politseiprefektuuri esialgsetel andmetel on kahtlase vedeliku joomise tõttu surnud kolm meest ja üks naine, kõik asotsiaalsete eluviisidega. Mürgise aine joomine võis olla veel ühe mehe surma põhjuseks, teatas politsei.
Kokku on praeguse seisuga surnud mürgise vedeliku joomise tagajärjel viis inimest.

Kriminaalmenetluse käigus kogutud esialgsete andmete põhjal ei ole alust arvata, et keegi levitaks Loksal teadlikult metanooli alkoholi pähe, teatas Põhja ringkonnaprokuratuur. Uurimise käigus saadud informatsiooni põhjal on tõenäolisem, et hukkunud hankisid surma põhjustanud vedeliku ise.
Kriminaalasja materjalidest nähtuvalt tarvitasid hukkunud joogiks süütevedelikku, mis pärines kaubandusvõrgust. Põhja politseiprefektuuri isikuvastaste kuritegude talituse vanemkomissar Priit Pärkna ütles intervjuus Eesti Raadiole, et politsei on algatanud menetluse selgitamaks vedeliku koostist ja päritolu. "Mõned inimesed, kes on surnud, on väga aktiivselt joonud ka süütevedelikku."

Vanemkomissar lisas, et kuni pole ekspertiisi tulemused selged, pole võimalik väita, et tegemist on metanooliga, kuigi haigla ja kohtumeditsiinikeskuse esialgsed andmed viitavad sellele vedelikule.

2001. aasta sügisel hukkus Pärnus ja Pärnumaal metanoolimürgituse tõttu 68 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. October 2006, 17:49
Otsi:

Ava täpsem otsing