Savisaar: Tallinnast saab uuesti rongiga Peterburi aasta alguses

23. oktoober 2006, 17:49

Majandusminister Edgar Savisaare ja Venemaa
uue suursaadiku Nikolai Uspenski tänasel kohtumisel olid kõne all kavandatav uus
Narva jõe sild, raudteealane koostöö ja Pihkva-Tartu võimalik laevaühendus.

Savisaare sõnul on Tallinna-Peterburi raudteeliin kavas taaskäivitada juba 2007. a. algul.

Ministeeriumis toimunud kohtumisel Venemaa uue suursaadikuga olid peamiste teemadena kõne all kavandatav uus Narva jõe sild, raudteealane koostöö ja Pihkva-Tartu võimalik laevaühendus. "Vene pool võiks nende kokkulepete elluviimist kiirendada, seni on asjad sealpool liikunud väga-väga aeglaselt," märkis Savisaar.

Tartu-Pihkva laevaliini võimalikust avamisest rääkides ütles minister Savisaar, et alustada tuleks reisijateveo käivitamisest ning siis võiks kaaluda ka sellise piiriühenduse laiendamist.

Venemaa transpordiministri visiidi tulemusena moodustati ministeeriumitevaheline nõuandva õigusega ühiskomisjon. Selle esimene koosolek toimub 8. - 9. novembril Tallinnas, et täpsustada Narva piiriületuse infrastruktuuri eelprojekti lähteülesannet ning uuringute ajagraafikut. Teatavasti peavad pooled kavatsuste protokolli alusel töötama välja uuringute töögraafiku 2006. a. lõpuks. Ühiskomisjonis tulevad kõne alla veel ka Eesti-Vene maanteepiiripunktide läbilaskevõime suurendamise võimalused, reisirongiliikluse taasavamine Tallinna ja Peterburi vahel, lennuliikluse avamise võimalused Tallinna ja Peterburi vahel ning raudteelase koostööleppe ja piirileppe küsimused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. October 2006, 18:55
Otsi:

Ava täpsem otsing