Mulla müük põllult võib tuua kuni 50 000 krooni trahvi

25. oktoober 2006, 11:22

Kuulutuste vahendusel mulda ostes tasub
uurida müüja tausta – lisaks ebakvaliteetse mulla kojutoomisele võib tegu olla
ka ebaseadusliku kaubaga, sest müüa tohib vaid ehitustegevusest üle jäänud
mulda, kirjutas Tartu Postimees.

Maapõueseadus lubab mullakaitsenõuete rikkumise eest määrata eraisikule trahvi kuni 18 000 krooni ning juriidilisele isikule kuni 50 000 krooni.

Epp, kes ei soovinud oma täisnime ajalehes avaldada, ostis mulda mõne aasta eest. «Tahtsime klaaskasvuhoones mulda vahetada ja leidsime ajalehest müügikuulutuse,» meenutas ta.

Ostetud muld osutus aga kõike muud kui viljakaks – suve jooksul istutas pererahvas kasvuhoonesse kurgitaimi kolm korda, taimed aga närbusid ja saaki ei saadudki.

Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse ja tehnoloogia osakonna juhataja Rein Raudsepa sõnul on mulla laiem müük lubatud vaid juhul, kui seda teeb näiteks mullatehas. Epu loos võib tema hinnangul olla aga kaks seaduserikkumist – lisaks ebaseaduslikule mulla müügile ka saaste levitamine.

«Keskkonnahoiu mõttes on tegu äärmiselt halva looga,» nentis ta ja lisas: «See on ikka hirmus asi, kui põlde kooritakse lihtsalt mulla müümiseks.»

Maapõueseadus sätestab Raudsepa sõnul selle, et mulda müümise eesmärgil kaevandada ei tohi. Küll aga võib mulda müüa siis, kui see jääb üle muust tegevusest – näiteks ehitustegevuse või põllumajandustööde tulemusena.

«Siiski tuleb müüdavad kogused kooskõlastada kohalikus keskkonnateenistuses,» märkis Jõgevamaa keskkonnateenistuse maavarade ja põhjavee spetsialist Marju Markina.

«Mulla müümise kuulutused on sama kohatud kui kuulutused bordellide asukoha kohta,» tõi Raudsep loosse võrdluse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. October 2006, 11:22
Otsi:

Ava täpsem otsing