Eesti-siseste puhkusereiside arv kasvas

30. oktoober 2006, 11:08

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) tellitud
uuringust selgub, et 2006. aasta suvel kasvas pisut eelmise aasta suvega
võrreldes ööbimisega sisepuhkusereiside koguarv.

Kui eelmise aasta suvel tehti ööbimisega sisepuhkusereise 1,78 miljonit, siis tänavu 1,81 miljonit, teatas EAS.

„Kasv tuli nende arvel, kes juba reisivad. Ehk suurenes reiside hulk, reisijate arv jäi samaks,” kommenteeris uuringut EASi turismiuuringute koordinaator Piret Kallas. „Sel suvel tegi vähemalt ühe tööga mitteseotud ööbimisega reisi 55% Eesti 15–74aastastest elanikest. Igaüks neist tegi suve jooksul keskmiselt 3,1 sisereisi.”

Ka reiside jaotus kuude lõikes on püsinud aastaid stabiilsena: kõige rohkem tehakse ööbimisega vaba aja reise juulis, teisel kohal on august ja kõige vähem reisitakse juunis. Keskmiselt kestab reis 2,5 ööpäeva ja ka see näitaja pole eelmiste aastatega võrreldes muutunud.

Tasulises majutuskohas ööbitakse 20%-l mitmepäevastest sisereisidest, ülejäänud reisidel ööbitakse kas sugulaste või tuttavate juures, oma suvilas, telgis või muus tasuta kohas. Tasulist majutust kasutavad keskmisest rohkem mitte-eestlased, 30-39aastased inimesed ja Tallinna elanikud.

Eestlastest käis sel suvel ööbimisega vaba aja reisidel 60%, mitte-eestlastest 44%. Eelmise aastaga võrreldes reisijate arv eestlaste seas veidi kasvas, mitte-eestlaste seas aga vähenes. Ühtlasi tegid sisereisil käinud eestlased sel suvel rohkem reise ühe inimese kohta kui mitte-eestlased. Keskmiselt tegid sisereisil käinud eestlased kolme suvekuu jooksul 3,5 ja mitte-eestlased 2,1 ööbimisega sisereisi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. October 2006, 11:07
Otsi:

Ava täpsem otsing