Sügise algusega suurenes ravimite müük

31. oktoober 2006, 09:43

2006 aasta septembris suurenes ravimite
jaemüük, samal ajal jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük vähenes, teatas
statistikaamet.

Sügise algus mõjutas ravimite müüki - apteegikaupade ja kosmeetikavahendite jaemüük suurenes septembris augustiga võrreldes 9%. Eelmise kuuga võrreldes suurenes septembris ka jaemüük tööstuskaupade spetsialiseerimata kauplustes.
Septembris oli jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük 3,8 miljardit krooni. Augustiga võrreldes vähenes jaemüük püsivhindades 3%.

2005. aasta septembriga võrreldes suurenes jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük püsivhindades 21%. Kaupade jaemüügi kasvutempo oli tänavu kiirem kui aasta tagasi samal ajal, mil jaemüük kasvas vastavalt 12%. Käibe kasv oli suurim majatarvete ja garderoobikaupade kauplustel, eelmise aasta septembriga võrreldes vastavalt 59% ja 45%.

Jaekaubandusettevõtete realiseerimise netokäive oli septembris 4,7 miljardit krooni. Eelmise aasta septembriga võrreldes oli kasv jooksevhindades 23%. Võrreldes eelmise kuuga vähenes jaekaubandusettevõtete netokäive 2%.

Sõidukikaubandusettevõtete netokäive oli septembris 3,5 miljardit krooni. 2005. aasta septembriga võrreldes suurenes netokäive jooksevhindades ligi neljandiku. Võrreldes eelmise kuuga vähenes sõidukikaubandusettevõtete netokäive 5%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. October 2006, 09:43
Otsi:

Ava täpsem otsing