Nelja nädalaga maksti Tallinnas 232 000 krooni ulatuses lapsehoiutoetust

31. oktoober 2006, 11:44

Nelja nädala jooksul on linnaosavalitsuste
sotsiaalhoolekande osakondadele taotlusi esitanud 62 lapsevanemat, kokku on
välja makstud toetusi 232 000 krooni eest, teatas linnavalitsus.

Tallinnas oktoobrikuust alanud lapsehoiutoetuste väljamaksmine on kulgenud tagasihoidlikult. Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on arvesse võttes eelnenud kriitikat ja pahameelt toetusetaotlejaid oodatust vähem. "Linnal on toetusteks planeeritud viis miljonit krooni ning väljamaksmine kulgeb rahulikult," ütles Martinson. "Kutsun lapsevanemaid aktiivsemalt taotlusi esitama, loodetavasti on teave linna uuest toetuseliigist ikka kõigi lapsevanemateni jõudnud," lisas abilinnapea. Tutvumaks lapsehoiuks pakutavate tingimustega on Merike Martinson koos Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti lastekaitsespetsialisti Reet Rääguga alustanud ringkäiku Tallinna lastehoiuasutustes.

Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti hoolekandeosakonna peaspetsialisti Merle Leopardi andmetel on nelja nädalaga laekunud lapsevanematelt 62 avaldust kõikidest Tallinna linnaosadest. Enim on toetusetaotlejaid Nõmmelt (27). Toetusetaotlejate lapsed käivad osaühingutele kuuluvates lastekeskustes, FIE-sid on hoidjate hulgas vaid üksikud.

Lapsehoiutoetus Tallinnas on 1795 krooni, see tagastatakse lapsevanemale linnaosavalitsuste sotsiaalhoolekande osakondade kaudu, kui nad on esitanud vastavad kuludokumendid. Kui lisadokumente ei vajata, toimub toetusemaksmine viie päeva jooksul.

Lapsehoiutoetust makstakse tagasiulatuvalt alates 1. jaanuarist 2006.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. October 2006, 11:45
Otsi:

Ava täpsem otsing