Pärnu linn võitleb kasiinode vastu

01. november 2006, 10:28

Pärnu linnavolikogu otsustas pärida
kodanikelt nõu kahes küsimuses: “Kas toetate jalakäijate ala laiendamist
kesklinnas?” ja “Kas toetate kasiinode tegevuskohtade piiramist Pärnu linnas?”.

Teise küsimuse puhul saavad linnaelanikud avaldada oma arvamust linna kasiinopoliitika kohta, valitsev koalitsioon tõrjuks kasiinod kesklinnast välja. Mõlema küsimuse vastusevariandid on kas “jah” või “ei”.

Küsitluse läbiviimiseks moodustati linnavalitsuses kuueliikmeline komisjon, mida juhib Simmo Saar, kirjutas Pärnu Postimees.

Küsitlus korraldatakse sarnaselt kohalike omavalitsuse valimistega, kus passi vastu antakse küsitlusleht, mis tuleb täita ja suletud urni pista. Küsitluspunkte on üle linna kümme.

Küsitlus toimub 16.-19. novembrini.

“Soovime oma otsustes ja valikutes lähtuda rahva soovist,” selgitas Pärnu linnapea Mart Viisitamm. “Leidsime, et kabinetis sündinud valikute asemel oleks oluline küsida arvamust linnaelanikelt otse.”

Linnapea Mart Viisitamm väitis, et linnavalitsus käitub vastavalt küsitluse tulemustele. Kui näiteks linlased arvavad, et kasiinosid võiks linnas rohkemgi olla, muudetakse kolm praegu eitavat vastust saanud kasiinotaotlust jaatavaks ja antakse kasiinodele Pärnu vanalinnas roheline tee.

Kasiinod on Eestis küll seadusega lubatud ning omavalitsus ei saa nende tegevust keelata, külla aga saab kohalik võim märatleda hasartmängudeks sobivad kohad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. November 2006, 10:29
Otsi:

Ava täpsem otsing