Lootsmann sai korruptsiooniseaduse rikkumise eest trahvi

Mariliis Pinn 12. november 2006, 14:43

Oma abikaasa Loksa linnapeaks valimise üle
järelevalvet teinud keskerakondlasest Harju maavanem Värner Lootsmann rikkus
kaitsepolitsei hinnangul sellega korruptsioonivastast seadust ja sai selle eest
3000 krooni trahvi.

Kaitsepolitsei hinnangul rikkus Värner Lootsmann korruptsioonivastases seaduses sätestatud toimingupiirangu nõudeid, kui ta Harju maavanemana teostas järelevalvet Loksa linnavolikogu otsuse üle, millega valiti Loksa linnapeaks maavanema abikaasa Helle Lootsmann, kirjutas postimees.ee.

Loksa linnavolikogu selle aasta 1. septembri otsusega valiti Helle Lootsmann Loksa linnapeaks.

Linnavolikogu otsuste seadusele vastavust kontrollinud maavanem Värner Lootsmann vaatas muu hulgas läbi oma abikaasa linnapeaks valimise otsuse ning tunnistas selle 5. septembril oma järelevalveotsusega õiguspäraseks.

Kuna aga Loksa linnavolikogu otsus linnapea valimise kohta mõjutas oluliselt maavanema abikaasa majandushuve, oli maavanem kaitsepolitsei hinnangul sellise otsuse seaduslikkust hinnates olukorras, kus tal oli huvide konflikt, ütles kaitsepolitsei komissar Henno Kuurmann BNS-ile.

Tulenevalt korruptsioonivastases seaduses sätestatud toimingupiirangutest on ametiisik, kelle pädevuses on teha ainuisikuliselt oma töö- või teenistuskohustuste raames otsus, mis oluliselt mõjutab tema hõimlase majandushuve, kohustatud ennast otsuse tegemisest taandama.

Samuti peab ta seadusest tulenevalt teatama huvide konfliktist oma vahetule ülemusele, kes peab otsuse tegemiseks määrama teise ametiisiku.

Kaitsepolitsei poolt väärteomenetluse käigus tuvastatu kohaselt ei taandanud maavanem Lootsmann ennast eespool nimetatud järelevalveotsuse tegemisest ega andnud huvide konfliktist teada regionaalministrile.

«Oma tegevusega rikkus Värner Lootsmann kaitsepolitsei hinnangul korruptsioonivastases seaduses sätestatud toimingupiirangu nõudeid ning kaitsepolitsei määras talle karistuseks 3000-kroonise rahatrahvi,» ütles Kuurmann.

Tulenevalt seadusest on Lootsmannil kaitsepolitsei otsusega mittenõustumisel õigus see 15 päeva jooksul kohtus vaidlustada.

Kaitsepolitsei alustas Värner Lootsmanni tegevuse uurimiseks väärteomenetlust tänavu 4. oktoobril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. November 2006, 15:22
Otsi:

Ava täpsem otsing