Inimõiguslased peavad Saddam Husseini kohtuprotsessi ebaõiglaseks

20. november 2006, 11:06

Inimõiguste organisatsioon Human Rights
Watch teatas, et Saddam Husseini üle peetud kohtuprotsess oli ebaõnnestunud ja
selle tulemus samuti ebamõistlik.


HRW ütles, et kohtuprotsessil tehti tõsiseid administratiivseid, protseduurilisi ja õiguslikke vigu ning seega oli kogu kohtuprotsess ebaõiglane, kirjutas BBC.


Iraagi valitsus on süüdistusi tagasi tõrjunud, öeldes, et kohtuprotsess oli igati õiglane.
Iraagi endisel juhil on aega kaks nädalalt, et kohtuotsus edasi kaevata. Saddami advokaat väidab, et teda takistatakse apellatsiooni sisseandmisel.


Peamine kaitseadvokaat Khalil al-Dulaimi ütles, et Saddam Husseini kaitsjate meeskonda on takistatud apellatsioonipaberite täitmisel. Vastavalt Iraagi seadustele tuleks need paberid esitada ühe kuu jooksul.

Samas peasüüdistaja Jafaar al-Mousawi on kinnitanud, et kohtuprotsess on olnud õiglane. Peasüüdistaja ütles, et surmaotsuse puhul on apellatsiooni esitamine automaatne ning et apellatsioonipaberid on edastatud juba apellatsioonikohtusse.


Saddam Husseini ja veel seitset kaebealust süüdistatakse inimsusvastastes kuritegudes, mis on seotud 148 inimese surmaga Iraagis aastal 1982.
New Yorgis baseeruv inimõiguste organisatsioon Human Rights Watch ütles oma avalduses, et Saddam Husseini üle kohtumõistmine on üks olulisemaid pärast natside kohtuprotsesse Nürnbergis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. November 2006, 11:00
Otsi:

Ava täpsem otsing