Tallinn loosis välja Saviliiva miljonärid

20. november 2006, 16:31

Täna loositi Tallinna linnavolikogu saalis
välja õnnelikud noored pered ja sundüürnikud, kes saavad osta turuhinnast ligi
poole võrra soodsamalt korteri või maja Saviliiva elamurajoonis.

„Väga hea uudis,” ütles Geidi, kes sai loosiga võimaluse osta 106-ruutmeetrise maja ligi kahe miljoni krooniga. Ruutmeetri hind, mis tal maja eest maksta tuleb – umbes 18 800 krooni – on piirkonna turuhinnast ligi poole odavam. Sest selles rohelises merelähedases piirkonnas müüakse eramaju hinnaga 30 000 - 35 000 krooni ruutmeeter. Selle arvestuse järgi on Geidist saanud miljonär, kirjutas Eesti Päevaleht online.

Rajooni arendaja Merko Ehituse teatel laekus 214 elamispinnale tähtajaliselt kokku 618 taotlust, millest seatud tingimustele vastasid 612. Kokku läks loosirattasse 182 korterit ja 32 pereelamut. Suurim konkurents – kuni 12 taotlust ühele pinnale – oli viie toaga üksikmajadele ning kolmetoalistele korteritele. Samas näiteks ühetoalistele korteritele laekus taotlusi vähem kui oli kortereid. Kokku jäi seega „üle” 13 korterit, mis aga järelloosimise käigus ikkagi endale uue omaniku leidsid.

Loosimine viidi läbi Merko, AS Spordiennustuse, linnaametnike ja ajakirjanike pilgu all. Ametlikud vaatlejad olid kohale kutsutud tarbijakaitseametist ja siseministeeriumist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. November 2006, 16:45
Otsi:

Ava täpsem otsing