Viistamm kulutab pool miljonit propagandale

23. november 2006, 11:15

Äsja 300 000 krooni linnaelanike
küsitluseks kulutanud Pärnu linnavalitsus on järgmiseks aastaks planeerinud 440
500 krooni ajalehele «Pärnu» ja raadiosaatele «Raekoda eetris», kus võimulolijad
eesotsas keskerakondlasest linnapea Märt Viisitammega end segamatult
kiidavad.

Kevadest on Raadio Pärnu programmis 50 minutit kestev saade «Raekoda eetris», mida juhib Viktor Saaremets, kirjutas Pärnu Postimees. Erinevalt teistest ajakirjanduslikest materjalidest maksab linnavalitsus selle kinni. Pärnu linna järgmise aasta eelarve projektis on raadiosaateks 208 000 krooni, mis teeb ühe saate hinnaks 4000 krooni. Raadio Pärnu omanik on Pärnu Meedia OÜ, mille omanikeringi kuuluvad isamaaliitlased Viljo Vetik ja Kaido Kruusoja ning meelelahutusärimees Priit Valkna. Isamaa ja Res Publica Liit kuulub Pärnus võimukoalitsiooni ning seda erakonda esindavad abilinnapead Mart Alliku ja Raul Sarandi on saates sagedased külalised.

232 500 krooni kavatseb linnavalitsus järgmisel aastal kulutada ajalehe Pärnu väljaandmiseks. Ajalehte kirjastab keskerakondlasele Virgo Kruvele kuuluv OÜ Veebimees. Kruve ja Pärnu linnapea Mart Viisitamm on koos töötanud Keskerakonna noorteorganisatsioonis. Linnavalitsuse ajalehte «Pärnu» on võimulolijad kasutanud enda kiitmiseks ja opositsiooni kritiseerimiseks, andmata opositsioonile väljaande veergudel sõna.

Linnasekretär Tiina Rohti andmetel on linnavalitsusel kavas jätkata suhtekorraldusnõuannete saamist kommunikatsioonibüroost JLS. Nõuannete hinnaks on ligi 50 000 krooni kuus, millele lisandub käibemaks. Abilinnapea Cardo Remmel (Rahvaliit) ütles, et raadiosaate ja ajalehe kulud moodustavad eelarvekavast vähem kui 0,1 protsenti.

Aprillis kirjutas Äripäev, kuidas keskerakondlik Tallinna linnavalitsus on käivitanud propagandamasina, kulutades 2006. aastal linnalehtede, raadio- ja telesaadete jaoks 8,6 miljonit krooni. Võrdluses teiste suuremate linnadega olid kulud propagandale ühe linnaelaniku kohta Tallinnas kõige suuremad – 21,6 miljonit krooni. Võrdluseks Tartus kulub tänavu linnaelaniku kohta 1,05 krooni, Pärnus 8,54 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. November 2006, 11:11
Otsi:

Ava täpsem otsing