Maalehe peatoimetajat hirmutati Toompea uksel kainuskontrolliga

27. november 2006, 10:14

Maalehe peatoimetajalt uuriti, kas ta on
viimase kahe ööpäeva jooksul alkoholi tarbinud.

Riigikogu julgestuspolitseinik ähvardas Maalehe peatoimetajat kainuskontrolliga, kui läinud kesknädala keskpäeval tööasjus Toompeale saabunud ajakirjanik ei mõistnud, miks tema viimase kahe ööpäeva alkoholitarbimise vastu äkki huvi tuntakse, kirjutas Eesti Päevaleht.

«Esitasin julgestuspolitseinikule töötõendi nagu tavaliselt, mille peale minult küsiti, kas olen alkoholi pruukinud,» meenutas Maalehe peatoimetaja Peeter Ernits kolmapäeval Toompeal juhtunut.

«Küsida ju võib, aga milleks pidi lisaks uurima, kas olen viimasel kahel öö-päeval alkoholi pruukinud, ning viitama, et neil on seal alkomeeter ka olemas,» imestas ta.

Ernits, kes on töö tõttu olnud Toompeal läbi aastate sage külaline ja kuulub nende riigikogus käijate hulka, kes on püsivalt sisselubatavate isikute nimekirjas, ei olnud isegi sellise kontrolli võimalikkusest kuulnud.

Julgestuspolitsei pressiesindaja sõnul on riigiasutusi valvavatele politseinikele antud tõesti õigus keelata ilmselgelt purjus inimestel ruumidesse siseneda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. November 2006, 10:13
Otsi:

Ava täpsem otsing