Äripäev: George Bushi visiit on meile reklaam

Annika Matson 28. november 2006, 11:06

Eestis viibib maailma kõige mõjukam mees,
USA president George W. Bush. Äripäev väidab tänases juhtkirjas, et see on
Eestile suurepärane reklaam ja tunnustus meie edule iseseisva riigina.

USA presidendi visiidi tähtsusega pole toimetuse meelest mingit pistmist sel, mitu tänavat mis kellaajal liikluseks suletakse või kus tohib aknaid avada. „Tähtis on hoopis see, et USA president tuleb esimest korda Eestisse riigivisiidile, külla oma liitlasele ja sõbrale. Ta avaldab tänu peamiselt meie osaluse eest Iraagis ja mujal sõjalistel operatsioonidel ning ka tunnustust meile kui kiirelt poliitilist ja majanduslikku edu saavutanud riigile. Muide, Soomes pole USA president riigivisiidil käinud,” kirjutab Äripäev.

Koos Bushiga tuleb siia ka ligi 300 välisajakirjanikku, nende seas kõik suured USA telekanalid - me pääseme pildile, mis jõuab üle kogu maailma. Tõsi, märgib toimetus, tegemist on ebapopulaarse poliitikuga, arvamusküsitluste andmetel suhtuvad George Bushi negatiivselt vähemalt pooled ameeriklased ning Euroopas on tema maine reeglina veel hullemas seisus. Aga

USA on Äripäeva meelest tähtsaim Eesti julgeoleku tagaja. Ja samas on ka USA presidendil meid vaja - viimastel valimistel lüüa saanud president, kes on paljud liitlased ennast võõrutanud, otsib ustavaid sõpru ka väiksema mõjuga riikide seast. Samuti saab USA tuua Eestit kinnituseks väitele, et iga rahvas tahab olla vaba ja et turumajandusreformid toovad edu.

„Me räägime sellest, et Eesti on nüüd ELi ja NATO liige ja sellega oleme oma suured välispoliitilised eesmärgid ammendanud,” kirjutab toimetus, ”tegelikult on uus eesmärk väga lihtne: olla nendes ühendustes liige, kellel on oma arvamus.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2006, 11:15
Otsi:

Ava täpsem otsing