Rain Eisler ei kiirusta Ukrainas kinnisvarasse investeerima

30. november 2006, 17:01

Kümme aastat Ukraina turul erinevate
investeerimisprojektidega tegelenud Rain Eisler ütles, et pole kiirustanud
Ukraina kinnisvaraturule investeerima ning teeb seda ehk alles tuleval
aastal.

"See on paljude väikeste põhjuste summa," ütles Eisler täna Kaubandus-tööstuskojas toimunud Ukraina seminaril.

Üks põhjus on rahastamine - Ukraina keskpank on seadnud kommertspankadele suured kitsendused arendusprojektide rahastamisel. Poolelioleva ehitise rahastamiseks on raske laenu saada, nii tuleb ettevõtjal võtta suuri riske. "Kuni ehitise kasutusloa saamiseni pole tegemist mitte kinnisvara, vaid kivide ja klaasiga. See on ka põhjus, miks pole hotelle ja kaubandusettevõtteid - kõik tuleb teha oma raha peal ja välisinvestorid nii palju riskida ei taha," ütles Eisler.

Suured puudused on seadusandluses. Ning enne kui mõne kinnisvaraprojektiga maha saadake, võib erinevate ametkondadega olla oma 280 kokkupuutepunkti, viitas Eisler bürokraatia kadalipule. Lisaks on 95% pakutavatest projektidest õhu müümine.

"Ehk järgmine aasta teen investeeringu. Ostan vana vundamendi, millest tean, et see on olemas ja õiguspärasel teel turule sattunud," ütles Eisler. "See on parem lähenemine kui osta juriidiline isik, mis väidab, et tal on varad olemas."

Peale rahaga Ukraina turule minemise on head väljavaated läbi lüüa Eestis juba ära proovitud kogemusega. Või siis pakkuda oma kogemust suurtele Euroopa ettevõtetele, mis on Ukraina turust väga huvitatud. Selline näide on olemas Saksa keemiakontserniga BASF, kus üks Eesti firma on alustamas BASFi erivärvimise teenuse pakkumist Ukrainas.

"See on hea näide kuidas Eesti ettevõte saab väheste riskidega Ukraina turule minna," ütles Eisler.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. November 2006, 17:01
Otsi:

Ava täpsem otsing