Hullumajast põgenenud mõrtsukas võib liikuda Tallinnas

30. november 2006, 08:11

Süüdi mõistetud mõrtsukas Sergei Kalinin,
kes Jämejala psühhiaatriahaiglast põgenes, sattus sinna kolme vangla-aasta järel
ning lasti vabadusse 2004. aastal. Nelja kuu eest rikkus ta
kriminaalhooldusrežiimi ja pandi uuesti sundravile.

Esmaspäeval Jämejala vaimuhaigla arstide hoole alt põgenenud, varem kohtus röövi ja mõrva eest süüdi mõistetud Sergei Kalininit pole siiani tabatud, kirjutas SLÕhtuleht. Ta kadus pärast hambaarsti juures käimist ja sealtpeale pole teda nähtud. Politsei ei oska arvata, kas ta on veel Viljandimaal või juba kaugemale jõudnud.

1995. aastal Harju maakohtus röövmõrva eest 12 aastaks vangi mõistetud Kalinin jäi kolm aastat hiljem närvihaigeks, selgub kohtutoimikust. Ta pandi sundravile Jämejala psühhiaatrihaiglasse. 2004. aastal tunnistas Viljandi maakohus oma määrusega Kalinini terveks ning laskis vabadusse, kuid kriminaaljärelevalve all. Tänavu suvel rikkus praegu ohtlikuks peetav mõrtsukas kriminaalhooldusrežiimi ja paigutati taas vaimuhaiglasse.

Esmaspäeva lõuna paiku kasutas Kalinin ära teda saatnud haiglatöötaja hajameelsust ning põgenes Viljandi kesklinna hambaravikliinikust tulles liiklustihedalt tänavalt turule rahva sekka.

Lõuna politseiprefektuuri kriminaalosakonna politseinõuniku Raivo Kiiski sõnul võeti kohe ühendust Põhja prefektuuri kriminaalpolitseinikega, sest põgeniku elukoht on Tallinnas. «Mehe otsimisega tegelevad Lõuna politseiprefektuuri kriminaalpolitseinikud koos Põhja prefektuuri kolleegidega. Kontrollitakse tema võimalikke peatumiskohti, sidemeid ja kodanikelt laekuvaid vihjeid,» lisas Kiisk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. November 2006, 08:42
Otsi:

Ava täpsem otsing