Paet: Eesti ja Kõrgõzstani suhted vajavad tihendamist

04. detsember 2006, 17:45

Urmas Paet kohtus Brüsselis oma Kõrgõzstani
kolleegi Alikbek Dzeksenkuloviga, kus arutati Eesti ja Kõrgõzstani suhteid.

Kohtumisel olid arutuse all võimalused tihendada kahepoolseid suhteid, Kõrgõzstani koostöö Euroopa Liidu ja NATOga ning poliitiline olukord Kõrgõzstanis ja Kesk-Aasias laiemalt, teatas välisministeerium.

Eesti ja Kõrgõzstani välisminister olid ühel meelel, et kahepoolsetel suhetel on arenguruumi. Välisminister Urmas Paeti sõnul tuleks eelkõige alustada lepingulise baasi täiendamist ning seejärel tihendada poliitilisi suhteid. Eesti välisminister tegi ettepaneku viia 2007. aastal läbi poliitilised konsultatsioonid kahe riigi välisministeeriumite vahel.

Eesti ja Kõrgõzstani kolleeg kaalusid võimalusi mitteresideerivate suursaadikute nimetamiseks ning aukonsulite määramiseks.

Kõrgõzstani välisminister leidis, et Eesti võiks jagada oma hiljutist reformikogemust ning koolitada Kõrgõzstani spetsialiste. Välisminister Urmas Paeti kinnitusel soovib Eesti jätkata seminaride korraldamist. “Me oleme juba varem arengukoostöö raames jaganud oma kogemust Kõrgõzstanile ning soovime seda kindlasti jätkata ka tulevikus,” lausus Paet. “Oleme nõustanud Kõrgõzstani spetsialiste Maailma Kaubandusorganisatsiooni reeglite ja korra osas ning näeme perspektiivi ka edasisel koostööl just selles vallas,” lisas ta.

Eesti välisminister nägi perspektiivi ka turismi arendamisel kahe maa vahel ning väljendas veendumust, et Tjan- Šani mäed ja Issõk-Kuli järv ja sealsed mineraalallikad pakuvad kindlasti huvi Eesti matkajaile.

Kõrgõzstani välisminister andis kohtumisel ülevaate poliitilisest ja majanduslikust olukorrast oma kodumaal ja Kesk-Aasia piirkonnas. Veel vahetati mõtteid Kõrgõzstani koostöö hetkeseisu üle Euroopa Liidu ja NATOga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. December 2006, 17:35
Otsi:

Ava täpsem otsing